Overslaan en naar de inhoud gaan
01 jul 2025

Open access-publicatiequota: verwachte limieten in 2025 voor LWW, Springer, T&F, OUP en ACS

Sommige uitgevers hebben overeenkomsten op basis van een publicatiequotum (of 'cap'). Zodra het afgesproken aantal open access-artikelen is bereikt worden de publicatiekosten niet langer centraal vergoed.

Op basis van de huidige publicatietrends verwachten we dat de caps in 2025 in de genoemde maanden worden bereikt:

  • LWW (Lippincott Williams & Wilkins) – augustus
  • Springer – november
  • Taylor & Francis (T&F) – oktober
  • Oxford University Press (OUP) – oktober
  • American Chemical Society (ACS) – oktober

Houd hier rekening mee bij het indienen van manuscripten bij deze uitgevers. Als het publicatiequotum is bereikt zullen uitgevers de publicatiekosten (APC's) voor het open access publiceren van een artikel bij individuele auteurs in rekening brengen.

Alternatieve routes naar open access
Als je artikel wordt geaccepteerd nadat het quotum is bereikt, zijn er nog steeds manieren om je publicatie open access beschikbaar te maken. Zo kun je gebruikmaken van de Taverne-reglement, waarmee je de geaccepteerde versie van je artikel zes maanden na publicatie via de instellingsrepository openbaar mag maken. Daarnaast bieden veel instellingen of financiers ondersteuning voor APC’s of stimuleren ze publicatie in volledig open access-tijdschriften. Heb je nog niet ingediend, overweeg dan gebruik te maken van de Rights Retention-strategie.

Raadpleeg de open access-ondersteuning of bibliotheek van je instelling voor meer informatie over de mogelijkheden.

Reload content for this field